Regeneracja baterii i akumulatorów trakcyjnych


Podaruj starszym bateriom nowe życie!

Regeneracja baterii i akumulatorów trakcyjnych


Wraz z kolejnymi cyklami ładowania, żywotność baterii lub akumulatora trakcyjnego może spadać. Po wielu latach eksploatacji, w pełni naładowana bateria zazwyczaj zaoferuje znacznie krótszy czas pracy, aniżeli bateria nowa, prosto od producenta. Czy takie baterie nadają się jedynie do wyrzucenia? Absolutnie nie! Regeneracja baterii i akumulatorów trakcyjnych to prosty zabieg, który może zagwarantować tym podzespołom nowe życie. Jest to opłacalne zwłaszcza w przypadku firm korzystających z rozbudowanej floty pojazdów i urządzeń elektrycznych. Regeneracja baterii często okaże się dużo tańsza w porównaniu z zakupem nowej części.


Na czym dokładnie polega regeneracja baterii trakcyjnych?

Każda bateria i akumulator trakcyjny posiada określony, maksymalny limit cyklów ładowania. Czy to oznacza, że po uzyskaniu tej liczby bateria przestaje działać? Nie, ale z czasem drastycznie spada czas pracy na jednym ładowaniu. Działa tu ten sam mechanizm, co w telefonach komórkowych. O ile nowa bateria może działać kilka dni, o tyle w starszych smartfonach czas ten skraca się do kilkunastu godzin. Najczęściej jest to wynik nadmiernej eksploatacji prowadzącej do zasiarczenia baterii. Po uzyskaniu górnego limitu cyklów ładowania wzrasta również ryzyko usterki.


Za skrócony czas pracy odpowiada najczęściej zasiarczenie baterii. Regeneracja baterii trakcyjnych polega na rozebraniu jej na części oraz na usunięciu siarki. Odsiarczanie akumulatora nie jest procesem skomplikowanym, a może zagwarantować baterii drugie życie. W związku z tym, gdy bateria „trzyma” znacznie krócej, niż gdy była nowa, nie jest to jeszcze powód, aby ją wyrzucać. Należy pamiętać, że regeneracja akumulatorów i baterii trakcyjnych może być tańsza od zakupu nowej części.


Zalety regeneracji baterii i akumulatorów trakcyjnych

Zakup nowej baterii 24V oznacza spory wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Łatwo sobie wyobrazić, że firmy dysponujące szeroką flotą pojazdów i urządzeń o napędzie elektrycznym co kilka lat musiałaby się liczyć z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych na zakup nowych baterii i akumulatorów. Regeneracja jest rozwiązaniem dużo tańszym. Szacuje się, że w ten sposób można zaoszczędzić od 50 do nawet 75% kosztów. Prawidłowo przeprowadzona regeneracja baterii i akumulatorów przynosi satysfakcjonujące efekty i pozwala cieszyć się efektywnie działającą baterią. Po regeneracji wydłuża się czas pracy, a także skraca się czas ładownia.


Regeneracja baterii i akumulatorów z firmą Neos

Firma Neos to doświadczony dystrybutor baterii i akumulatorów trakcyjnych. Naszym Klientom oferujemy również kompleksowy i profesjonalny serwis. W naszej ofercie znajduje się także regeneracja baterii i akumulatorów trakcyjnych. Dysponujemy szerokim doświadczeniem w regenerowaniu różnych rodzajów baterii i wiemy, jak przeprowadzić ten proces w sposób fachowy i rzetelny. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z tą usługą, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Regeneracja akumulatorów i baterii trakcyjnych jest rekomendowana wszystkim posiadaczom pojazdów elektrycznych, którzy chcą wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu, bez konieczności wymiany baterii na nową.